Kůň se mezi koňmi stresuje

07.09.2018

30.5.2018

Valášek Anglického plnokrevníka, 14 let. U majitelky 2 roky, je jeho 10 majitel. Koník je doma hodný poslušný povozí i malé děti. Problém je, když s ním vyjede mezi více koní nebo na závody, dostane se do velkého stresu, neřízeně lítá a hází hlavou. Chodí po boku... A na překážky strašně litá... Například na Hubertu je v pohodě dokud se nezačne nějak běhat a ohřívat se pak je nepříjemný tahá se a podobně. Někdy to dělá i doma když se hodně zahřeje 

Při naladění na něj jsem hned ucítila jeho zahořklost... 

Vyšlo mi, že to vzniklo někdy v jeho 6 letech vůči tehdejší majitelce. Cítil se zbytečný. Skličovalo ho to a uzavíral se do svého světa. Uvědomoval si tu situaci.Začal mít tendence ničit, protože nikde nenacházel uspokojení, ve světě ani v sobě. Cítil se zničený, umořený. Neměl ale volbu. Cítil se nepřijatelný, začal se obviňovat, že za to může on. Cítil zahořklost, beznaděj. Ztratil víru, že to někdy bude jinak. Zmatek v duši. Toužil být naplněný tím, kým je, ale cítil provinění za to kým je. On v tom pocitu uvízl, bylo to tak silné, že to nedokázal zpracovat a cítí se tak pořád. 

Nachystám mu homeopatika a pošlu vám je, prosím adresu. Jejich účinek dobíhá až 3 měsíce. Pomalu se bude měnit poznáte to... 

On je pořád v tom pocitu zahořklosti jako by. Když se to uzdraví a vy mu budete věnovat čas, nebudete tlačit, budete ho chválit a oceňovat, budete mu dávat najevo že jste ráda, že je... uzdraví se a potom bude na zádech ne zahořklý a vzpurný, ale pyšný a ponese se jinak. 

7.9.2018

Krásný dobrý den, chci vám poděkovat. Můj kůň je opravdu jiný, v očích má naprostý klid a hlavou čistou. Byli jsme na závodech, kde 20 km odešel úplně bez zaváhání bez vztekání. Změnila jsem přístup k němu, užíváme si každou chvíli spolu, jako by jsme se spojili . Teď už vím, jak moc mi na něm záleží a jak je dokonalý. Zbožňuju ho za to, že po tom čím si prošel, je normální.

Majitelka uvažovala kvůli tomu, jak se předtím choval o prodeji. Rozmyslela si to a on jí její lásku a péči stokrát vrátí. Tady je opět vidět, jak je důležité pomoci koni a vytrvat, ne je hned poslat dál, když nejsou podle vašich představ. Jejich velká srdce jsou prostě zraněná a když jim je pomůžete uzdravit, navážete vztah, o jakém se vám nesnilo.