Trauma koně

07.01.2018

Trauma koně

Teprve 3 letá kobylka, trauma, zklamaná životem. Půl roku v tréninku kamarádky na Ranči Mustang Loučná.

Vše řeší agresivním protitlakem, nechce mít s člověkem nic společného, ale i u koní si hledá těžko kamarády. Jakoby ji pořád něco bolí, přední kopyta nemá úplně v pořádku a pokulhává na pravou zadní protože ji nakopl kůň. Její matka byla zraněná klisna z dostihů, už od ní si toho hodně nese. Vyrůstala jen s mámou na zahradě.

Příběh... Kobylka to má asi od půl roku, vůči ženě. Byla jí nepřiměřeně dotčená soptící, rozezlenou ženou. Začala cítit nedůvěru, snažila se jí vyhýbat. Nechuť cokoli s ní mít. Cítila se ohrožená, musela být neustále ve střehu. Neměla kam uniknout. Musela to trpět. Cítila se nechtěná. Beznaděj. Přišla o zázemí, pocit jistoty a bezpečí. Kupil se v ní hněv. Plná smutku, deprese. Zlostná, popudlivá. Cítí, že není hodna mít to, co potřebuje. Vzdala to.

Po 3 měsících po užívání homeopatik...

Ošetřovatelka: "Cítím ode mě k ní víc důvěry, protože dřív jsem se jí bála a držela jsem si od ní odstup. Nyní od ní cítím větší klid a jakoby vyrovnanost nebo přijetí toho, jak to je. Našla svoje místo ve stádě a i spokojená. Je to úplný obrat proti tomu, jak to bylo dřív..."

Majitelka ranče, trenérka koně, Tereza Fryšarová: "Kobylka je ochotná k lidem, už není tak uzavřená, je s ní o 50% lepší spolupráce. Když jsem ji obsedala, cítila jsem k ní důvěru, cítila jsem se v sedle v bezpečí."

Tady je krásně vidět, jak si zvířata nesou svá stará zranění a i když se okolnosti dávno změnily, reagují ze starého traumatu, dokud ten není uzdraven. A když se ten odžije, pomocí homeopatik, mohou si vydechnout a také lidi i zvířata kolem nich...

V neposlední řadě jde léčba ruku v ruce s přístupem lidí okolo zvířete. Tereza z ranče používá empatickou tréninkovou metodu. V případě, že by kobylka měla člověka, který necítí a neřeší emoce zvířat, tak by se její stav tak radikálně nezlepšoval. Pokud by ignorovala a nevnímala její pocity a chování...

12.1.2018

Nyní kobylce praskl abces v kopytě. Jeho emoční příběh je...

Cítí se zanedbaná. Má pocit, že není hodna pozornosti. Potřebuje péči. Cítí beznaděj. Je rozpačitá, neví, co dělat, jak se má zachovat. Má strach z budoucnosti. Cítí se odmítnutá, osamělá. Dusí to v sobě, má pocit vlastní nedostatečnosti. Snaží se, touží být potřebná, ale cítí se být nechaná na holičkách.

Uzdravila se její nedůvěra a nyní potřebuje svého člověka, vztah.

Více www.emocezvirat.cz