Příběhy emocí
 

Kobylka se chystala na dlouhou cestu přepravníkem do Švýcarska. Jako tříletá ve vozíku upadla. Vypadalo to hodně hrůzostrašně, ale nakonec měla na těle jen pár škrábanců a byla v šoku.

Neubránila se, neobhájila se. Nemohla utéci, udržet si svou integritu. Apatie, smutek. Pocit selhání. Snažila se překonat sama sebe. Pocit viny, že nebyla dost spolehlivá. Neklid, impulsivnost, napjaté nervy. Cítila se ochuzená. Chtěla to zpátky. Výrazná přecitlivělost na vnější vjemy a bolest. Nevrlost, popudlivost, snažila se tu slabost skrýt....

Nádor u psa

22.06.2020

Fenka měla osteosarkom v zadní noze, kterou jí amputovali. Měla i agresivni zhoubný nádor v mléčné žláze, který jí také odstranili.

Jsme si vzájemně zrcadly. Pokud vás něco trápí, ukáže vám to vaše zvíře. Pokud vaše zvíře něco trápí, ukazuje vám, co nesete v sobě.

Často se setkávám s tím, jak koně reagují fyzicky - tělem na svá emoční zranění. Pokud jsou po nějakým tlakem, před kterým nemohou utéci, ustoupí jako by v těle, čímž si uleví. Emoční tlak, stres způsobuje zatínání svalů, vazů a ty jsou napojené na kosti. Jejich emoční zranění se poté promítají do jejich postojů a chodů.

Kůň má zánět v těle. Při hodinách mu teče z nosu bílý až nažloutlý hlen a trpí na zánět kloubů. Pořád je v režimu, že napřed řekne ne, ale během chvilky si to rozmyslí. Je to úžasný charakterní kůň, ale v minulosti s ním nebylo vůbec hezky zacházeno, byl využíván, až zneužíván v provozu.

"Po cestě jsem si s ním tedy povídala a říkala mu vše, od vztahu co mám s partnerem až po mé pocity ve vztahu s ním, jako s koněm a partnerem a o homeopatikách, že je jím já a dostane i on... Jaké mám problémy a co vidím u něj... No a najednou šel vedle mě a bylo mi úplně...

Zkusili jste někdy jenom být se svým koněm? Přistoupit k němu, s respektem k jeho prostoru, k jeho naladění a hranicím?

Tao koně

26.11.2019

Mladá kobylka, která žila do svých 3 let ve velkém stádě. I po letech s člověkem jí chybí důvěra, leká se, nesoustředí se, v nynějším stádě je samotář, trpí na různé alergie...

Všechna mláďata na světě se cítí stejně. Tak jako jejich matky, ať jsou jakéhokoli druhu. Štěně, hříbě, telátko či člověk.