Příběhy emocí
 

Srdce araba

30.08.2020
Jsi navždy zodpovědný za to, co jsi k sobě připoutal.

Dobrý den, mám 5ti letého valáška. Mám ho od jeho 7 měsíců. Už 2 roky, od alergické reakce na postřik na pole, se potýkáme s horším dýcháním a to obzvláště v zimě i přes to že mu seno vyprašujeme a kropíme. Od podzimu 2018 má sarkoid, který jsme řešili s naší vet a asi i vyřešili, jenže nyní mu začínají...

Kobylka se chystala na dlouhou cestu přepravníkem do Švýcarska. Jako tříletá ve vozíku upadla. Vypadalo to hodně hrůzostrašně, ale nakonec měla na těle jen pár škrábanců a byla v šoku.

Neubránila se, neobhájila se. Nemohla utéci, udržet si svou integritu. Apatie, smutek. Pocit selhání. Snažila se překonat sama sebe. Pocit viny, že nebyla dost spolehlivá. Neklid, impulsivnost, napjaté nervy. Cítila se ochuzená. Chtěla to zpátky. Výrazná přecitlivělost na vnější vjemy a bolest. Nevrlost, popudlivost, snažila se tu slabost skrýt....

Nádor u psa

22.06.2020

Fenka měla osteosarkom v zadní noze, kterou jí amputovali. Měla i agresivni zhoubný nádor v mléčné žláze, který jí také odstranili.

Jsme si vzájemně zrcadly. Pokud vás něco trápí, ukáže vám to vaše zvíře. Pokud vaše zvíře něco trápí, ukazuje vám, co nesete v sobě.

Často se setkávám s tím, jak koně reagují fyzicky - tělem na svá emoční zranění. Pokud jsou po nějakým tlakem, před kterým nemohou utéci, ustoupí jako by v těle, čímž si uleví. Emoční tlak, stres způsobuje zatínání svalů, vazů a ty jsou napojené na kosti. Jejich emoční zranění se poté promítají do jejich postojů a chodů.

Kůň má zánět v těle. Při hodinách mu teče z nosu bílý až nažloutlý hlen a trpí na zánět kloubů. Pořád je v režimu, že napřed řekne ne, ale během chvilky si to rozmyslí. Je to úžasný charakterní kůň, ale v minulosti s ním nebylo vůbec hezky zacházeno, byl využíván, až zneužíván v provozu.