Despotický kůň

29.11.2018

"Kobylu 12 let, znám ji 6 let, vždy byla přísnější na ostatní koně i na lidi. Nikdy to nebylo tak závažné jako teď, vždy jsme spolu vycházely celkem dobře. Poslední dobou cca od začátku podzimu mě přestala úplně respektovat, neposlouchá. Když jdeme na procházku, nedovolím ji žrát trávu, tak se začne vztekat. Když ji jdu nasadit ohlávku, tak po mě chňapne, ve výběhu na mě furt doráží a nechce mě tam. Je poslední dobou opravdu zlá nejen na mě, ale i na okolí. Nejde to po dobrém ani po zlém."

Vzniklo v jejích 5 letech vůči majitelce. Už při nacítění jsem vnímala její jako by pocit nadřazenosti... 

Cítila se být jí opuštěná. A protože se bála, že se to zopakuje, že bude opět opuštěná, bála se navazovat další vztahy. Jako by byla až ochotna jít proti někomu. Cítila se za to opuštění nějak vinna. Cítila se být nepřijatelná. Cítila se být přehlížená. Začala se zlobit, že nemá její pozornost. A udělala by cokoli, aby ji připoutala tou pozorností. Taková ta negativní pozornost, pokouší a provokuje... Zlobila se a začala se chovat despoticky. Toužila pro ni být nepostradatelná, ale cítila se podrážděná tím, že ona ji už nepotřebovala.

Přijde mi, jako by ta majitelka ji ještě měla, ale pořídila si třeba jiného koně, jako by ona žárlila. A zůstala v tom pocitu... Pošlu Vám pro ni homeopatika. Pomůžou jí z toho vyjít a vy zároveň budete mít možnost s ní navázat vztah, který teď nemáte. A obě po něm toužíte, ale nedovolíte si to. 

Poté to majitelka potvrdila, že je pravda, že její bývalá majitelka si koupila druhého koně a na základě toho ji prodala. 

Hodně s ní mluvte. Říkejte jí o tom, jak se jí bojíte, o tom, co se jí stalo a že vy ji neodsunete. Teda doufám. Uvědomte si své pocity, nebraňte se jim a sdílejte to s ní. Tak si krůček po krůčku vybudujete vztah.

A možná se ještě zamyslete, jestli jste se tak vy někdy v životě necítila... Odsunutá. Někým nebo sama sebou... Nic není náhoda.