Kobylka bez života

27.05.2022
tKobylka, momentálne je schvátená už tretí krát, obaluje sa extremne tukom a zadržiava vodu a krvne testy neukazuju žiadnu poruchu. Má dni kedy sa zdá, že bojuje a bude dobre a potom su dni kedy mam pocit že už by jej bolo lepšie keby tu nebola...a tak sa cítim aj ja...viem že ona mi len ukazuje že môj živoj je zacyklený v kruhu z ktorého neviem vyjsť...jej stav sa začal zhoršovať vtedy ked sa mne začal rúcať celý život po všetkých stránkach... A posledný mesiac som začala mať aj ja už zdravotné problémy a vyšetrenia nič neukazali. Sme vyčerpané obidve . Ked som natrafila na vaše stránky neako to cvaklo že toto je ono.

21.2.2022
Kineziologický test ukázal příčinu kolem jejích 7 let.

Cítila se přemožena na všech úrovních. Nevěděla, co se s ní děje. Nepoznávala se. Jako by si s ní každý dělal, co chtěl. Jako by jí zahalila tma. Otupělost mysli a smyslů. Nerozhodnost. Obtížné soustředění se. Zpomalenost. Vnější dojmy nepronikly dovnitř. Svaly neposlouchaly vůli. Pasivita, apatie. Silný pocit izolace. Deprese. Úzkost vyvolaná vlastním stavem. Ztratila vlastní vůli. Podřídila se vůli ostatních. Jako by byla v jejich područí. Únik energie. Prázdný pohled. Cítila se převálcovaná. Bezmocná. Smířila se se svým nevyhovujícím postavením. Nic s tím nedělala. Měla pocit, že stejně neuspěje. Jako by se zmanipulovala k obrazu ostatních. Absence životního nadšení. Neradost. Nečinnost z pocitu bezmoci při životě v nevyhovujících podmínkách. Oslabení vitality. Cítila se lhostejná, zbytečná, znuděná. Všechno ji bolestně skličovalo a tak zůstávala uzavřena ve svém světě. Uvědomovala si to. Cítila se pomalu omezována, až postupně odstranila sama sebe. Ztratila se sebou kontakt. Absence respektu. Cítila se umořená. Neměla volbu. Absence radosti ze života. Potlačený hněv z bezvýchodnosti situace. Ulpěla na křivdě. Uvědomovala si svou ne-moc. Stala se kvůli tomu úzkostnou, ustrašenou, zoufalou. Jako by se cítila otrávená. Pocit zranitelnosti a bezbrannosti. Vyčerpanost, strach. Bála se samoty. Potřebovala být upřímná, radovat se ze sebe. Cítit lehkost svého bytí. Cítila se ale podvedená, jako by jí to zbořilo. Uzavřela se do sebe. Potlačila sebe, své pocity, potřeby, aby si zachovala vnější jistoty. Psychická slabost. Jako by byla podvyživená bez prožívání sebe sama. Její konstituce přišla o stabilitu. 

Jako by byla ochočená. Jako by její původní esence, divokost, živost a svoboda byly převálcovány výchovou a životními podmínkami. 

Jako by její životní jiskra byla uhašena a ona se přizpůsobila požadavkům světa na svoje bytí. 

Jako by ztratila smysl svého života a plnila povinnosti, které ji nedávaly smysl. Uvnitř prázdná.

Není to ale vina majitelky. 

Na nějaké úrovni to je i její příběh.

I ona se narodila s nějakou energií, kterou chtěla žít. Svou jedinečnost. Toužila si užívat s radostí sebe, svého života. Prožívat ho svým unikátním způsobem. Toužila vidět svět svýma očima.

Ale i ona byla ochočená. Výchova rodičů, rod, společnost, školka, škola, práce.... Najednou ze života, ze kterého se měla radovat a užívat si ho, naplněná sebou, svými pocity, emocemi, svou pravdou... Se musela přizpůsobit systému, světu.

Plnila povinnosti, platila účty, čas trávila bez sebe, ve své hlavě, myšlenkách, bez účasti těla...

Lehkost bytí se kamsi vytratila, bezstarostnost, pocit, že je živá a že může všechno... A zůstala jen dřina, smutek, pocit křivdy. Hněvu, který nebylo kam adresovat. 

Jako by se otrávila morálkou a normami společnosti, které ji zatáhly do monotónního kolotoče, ze kterého nebylo úniku. Který ji vyčerpával. 

Já však věřím, že cesta ven z toho pomyslného Matrixu existuje.

Je to cesta do těla. Do uvědomění si toho, že nejsme svými myšlenkami. Že jsme spojeni se Zemí. 

Tohle se týká každého. 

Lidé ty pocity zahánějí hledáním zážitků, adrenalinu a vy máte dar, že jste nepodlehla. Zážitkům, věcem, alkoholu, práci, penězům... povrchnímu užívání si věcí, jimiž každý utíká z té šedi. Aniž by si to uvědomili. Sami sebe. 

Ona už tím, že se ptáte proč? se uvnitř sebe touží od toho osvobodit. Cítí volání a touhu se osvobodit. Žít svou pravdu. Opravdu žít skrze sebe. Ne iluze mysli. 

Ne každý je tak odvážný, aby se zastavil a přiznal si pravdu o svém životě, jak se v něm cítí. A zastavit se je důležité pro ti, aby si člověk mohl uvědomit si sám sebe a tu pravdu a rozhodl se pro změnu.

Jak chcete doopravdy žít? Jaké byly vaše sny a touhy? 

Homeopatika dostala majitelka i kobylka. 

3.3.2022
Krásne ráno prajem Mirka, berieme homeopatika 10 dní a všimla som si, že ja sa cítim tak neak uvolnene alebo ako by som to povedala...aj fyzicky aj psychicky. Tak ľahko...ťažko to popísať. A ona mi príde iná....má zase iskru v oku a celkový výraz jej je iný...má záujem o okolie je aktívnejšia a čo ma teda prekvapuje stále ma ovoniava najmä ústa a akoby ma pozorovala stale je to take zvláštne chovanie ....ked som prinej neustale ma šacuje, ovoniava dokonca mi oblizuje ruky a stale vyhladáva fyzický kontakt so mnou....je to take zvláštne chovanie....včera bol pri nej kováč a sám povedal že je to určite iný kôň ako ked bol pri nej pred mesiacom...fyzicky je na tom rovnako ale mam z nej pocit že sa do nej zase vracia život...

27.5.2022
Dobrý deň prajem , chcem vám len povedať že ona aj ja sa máme dobre a každý deň stale viac žasnem aky je ten kôň neuveriteľný...ona je zrazu pokojná vyrovnaná a tak snaživá až sa mi tomu nechce veriť..snaží sa vyhovieť všetkému čo od nej chcem bez rozčulovania sa a snahy vyhnuť sa práci ako to robila pred tým aj ked ja po nej chcem naozaj malo prace lebo nemám tolko času ako by som chcela ale jednoducho oná je uplne iná...ten pokoj čo z nej ide nieje už ta rezignácia čo pred tým..je to jednoducho pokoj ...pred tým sa vedela rožčulovať a neustale mala snahu vyhnuť sa všetkému aj ked nikdy nebola zla a zlomyselná ale jednoducho nespolupracovala všetkého sa bála plašila sa od každeho problemu mala snahu ujsť aj ked u mna jej nikdy nikto fyzicky neubližoval prave naopak je rozmaznávana od narodenia...zlomyselná nikdy nebola chvalabohu ale bola ako taky rozmaznaný fracek ktorý nič nemusí a ak náhodou niekto od neho niečo chce zlostí sa ...a zarzu je tu koník ktorý chce spolupracovať, v pokoji popremýšla nad všetkým a za pochvalu sa tvari veľmy dôležito haha...je to obrovská zmena...ked sa jej niečo nechce jednoducho ostane stáť a pýta si či na tom trvám alebo kašleme na to ale neposkakuje a nesnaží sa zlostne mi dať najavo aby som jej už dala pokoj...je to super pocit a ja som tiaž vyrovnaná a čo som si uvedomila je že som mala v sebe tlak, obrovský tlak na všetko, na seba na okolnosti , všetko som chcela aby sa vyriešilo a teraz mam v sebe pokoj a sice chcem veci vyriešiť ale bez toho vnutorneho tlaku..Ďakujem vám veľmy ste nám pomohla a želám vám krásne dni ❤