Kobylka stále kulhá

28.01.2021

Vyšlo mi to z jejích dvou let. Cítila se lhostejná, zbytečná až znuděná. Jako by jí to skličovalo. Zůstávala ponechána sama sobě. Uvědomovala si to. Jako by nikde nenacházela uspokojení. Ztratila kontakt. Myslela si, že o ní nikdo nestojí. Neradost ze života. Beznaděj. Přizpůsobila se tomu. Nemohla nic dělat. Nízké sebevědomí. Cítila se opuštěná, oddělená. Osamělá. Bezvýchodnost. Neklid. Postupná rezignace. Jako by se snažila ovládnout své pocity a potřeby, nemohla se postavit za svá práva. Potlačila své potřeby. Ztratila sebeúctu.

Jako by vystoupila z harmonie a jednoty se sebou. Jako by nikoho nezajímala. Jako by byla nějak bokem a nikdo se o ní nestaral. Jako by byla ponechána sama sobě. A nemohla nic dělat. Prostě to tak bylo a ona v tom musela být. Jako by se od sebe odpojila, aby to necítila. Aby nic nepotřebovala. Aby to přežila. Jako by se cítila nedůležitá. Nemilovaná. Jako by postupně ztratila sebeúctu.

Zároveň to je na nějaké úrovni i příběh majitelky. Možná se tak cítí teď a možná už začal v dětství...Cítila se neviditelná. Jako by se nikdo o ni nezajímal. O její pocity a potřeby. Jako by byla ponechána sama sobě a každý si žil ten svůj život...Možná bylo o ni postaráno, ale tak nějak bez ní. Nikoho jako by ve skutečnosti nezajímalo, kdo je. Jako by si to vzala osobně. Že to je proto, že je špatná. Že jim za to vlastně nestojí. Že je špatná a že ji nemilují. Protože kdyby ji milovali, přece by se o ni zajímali...Cítila se nemilovatelná a postupně ztratila úctu sama k sobě. Nedokázala si uvědomit, že to, jak se k ní chovají, nesouvisí s ní. Že ona je v pořádku a má nárok na své potřeby. Že oni byli zavzati ve svých příbězích, životech a zraněních... A nevnímali ji.

Obě si potřebují uvědomit, že jsou cenné. Že jsou důležité samy o sobě. Tím, že jsou. Že jsou milováníhodné.Že jsou hodny naplnění všech potřeb.Potřebují si dovolit být důležité sama pro sebe. Naplnit si své potřeby.

Paní mi potom napsala...
"Děkuji. Velmi zajímavé, okolo jejích 2 let jsem řešila svůj život a neměla jsem na ni vůbec čas. V té době se zranila na PP nahoře na noze a vyklubala se z toho flegmona a vše začalo: vypadávání kolen v kroku, kulhání na zadní a následně i na přední a do toho si poranila rohovku. Od jara 2020 už měla RTG celého těla, několikanásobné vyšetření krve na vše možné. Mnoho vetů se vystřídalo a nikdo na nic nepřišel, vše negativní. Kromě podezření na juvenilní artrozu hlezna na PP, teď mírně kulhá na LP, dle posledního veta je to růstový důvod."
Jak hluboko sahají naše emoční zranění a jak tělo na ně reaguje...