Kůň, který ví o své síle

19.07.2018

4.6.2018

"Dobrý den, potřebuji pomoc... Mám druhým rokem mladého osmiletého valacha. Jsem jeho třetí majitel. Náš problém je v tom, že je to krásný silný kůň....o své síle ví.....a bohužel jí většinou použije ve stresových situacích.....proti člověku, tedy i proti mně. Jinak je to mazel a doslova plyšák, ale ... z toho logicky plyne i můj strach z jeho alotrií, samozřejmě, že jsem z něj spadla x-krát. Nikdy se mi nic vážného nestalo, ale.... Za ty dva roky, co ho mám, se dost podstatně uklidnil, vymezili jsme si vzájemné hranice, ale s tímhle si nevím rady."


Dívala jsem se na něj a vyšlo mi, že se něco se stalo v jeho 3 letech se ženou.

Cítil se zraněný. Nechal si jí ubližovat. Nebyl schopen se před ní ochránit, obhájit se. Měl z ní strach. Znecitlivěla ho. Stal se lhostejným. Začal potřebovat vzrušení, aby se cítil, to kdo je, sám sebe. Posunula se jeho hranice citlivosti a vnímavosti sebe. Byl plný hněvu, cítil se nepřijatelný. Nepřijímal to, vzdoroval tomu. Začal cítit odpor k autoritám. Cítil zklamání. Toužil se bavit tím, kdo a jaký je, užít si to, ale cítil se kontrolovaný, nepřijímaný jaký je.

Přijde mi, jako by ta žena se lekla jeho síly a "zkrotila ho". Jako by chtěl být silný, užít si to, ale tím zlomením se nějak odpojil a jak se posunula ta jeho citlivost a jediný okamžik, kdy se cítil, to původní kým byl, bylo ve stresu. A pak šel do vzdoru a chtěl ukázat, že on je silnější... Takový boj o moc, který si dovolil jen ve stresu.

"Děkuji. Něco takového být mohlo, jeho minulost jsem postupně dopátrala..... rozhodně v tom ale žena úlohu hrála. Tož zkusíme, co umí příroda. Já si s ním povídám a zkouším víc po dobrém...Vím, že tu sílu má a že by bylo úplně pohádkové, kdyby mi ji propůjčil, protože pak bychom z toho těžili oba."

Jste nádherná dvojice. Nepotřebujete od něj propůjčit jeho silu, máte svoji. Jen si věřte. Budete se krásně doplňovat.  


1.7.2018 

"Homeo dobráno. A začala jsem s ním pravidelněji pracovat. Je milej a hodně se chce v poslední době mazlit. Na ruce se hodně snaží vyhovět. Dnes pod sedlem hodnej a případné problémy řešil spíš tím že zastavil než že by mě chtěl sundat dolů. Zatím :-) Uvidíme, jak nám to půjde dál."

18.7.2018.

"Je pořád zlatíčko. Jezdíme, učíme se od začátku, pracujeme na ruce. Začali jsme chodit kousek ven, ale to ještě chce čas. Takže zatím dobrý ❤ Děkujeme. Přiznám se, že se mi tomu pořád nechce věřit a kamarádka říká, že je jak zfetovanej ;-) . Napíšu, jak to s námi bude dál."

19.8.2008

"Teď jsem pár dní nebyla u koní měl tedy ... volno.... Včera jsem dorazila s úmyslem jej vyběhat na lonži, aby pustil páru a další dny se s ním už dalo normálně pracovat. Závěr? Konečně se chová jako NORMÁLNÍ MLADÝ KŮŇ co neměl dlouho práci :-) Chtěl moooc běhat, ale žádný vztek, výpad proti mně, pokus o útěk, nic takového. Jen čistá radost z pohybu :-) Dnes jsme šli jezdit a byl taky fajn. Změna je i u mě. Jak jsem si četla ty vaše řádky na začátku..Možná jsem pochopila, že je pro něj důležité být sám sebou a je potřeba ho nechat si to prožít. Takže se učím mu tu radost nebrat a být v tu chvíli jen s ním. Začínám mu víc věřit. Při práci na ruce je to už skoro dobré, ze sedla to bude z mé strany ještě chvíli trvat.... ale rozhodně se ho už nebojím. Až neskutečně se na mě upnul, je jak pejsek, když jdu do výběhu, tak vždycky přijde a chce něco dělat, chce být s námi lidmi. Můžu ho nechat na úvazu a dojít si pro věci a on čeká a nedělá bordel....jen hlídá, kdy přijdu. Sedlání, uzdění je také v pohodě a bez stresu. 

Fakt brečím, když si uvědomím jaký byl a je a jak toho ten někdo přede mnou nedokázal využít.  .... a nevím jak vám poděkovat.  

3.9.2018

"V pátek jsme úspěšně naložili a převezli koně do nového domova. Jsou samozřejmě vyjukaní všichni a stýská se jim po minulých kamarádech. Ale ..... Můj kůň funguje. Včera jsem ho vzala ráno okoukat, večer proběhnout v kruhovce. Dneska také a protože byl hodný, zkusila jsem sednout. Zvládli jsme všechny nástrahy v podobě koní a lidí courajících kolem jízdárny. 😊

Takže máme vlastně hotovo .... a vlastně jsme na samém začátku ..... Jestli to tak můžu napsat, přijde mi, že homeo doslova vymazalo to špatné ..... a já mám normálního mladého a občas praštěného koně 😊se kterým se teď budeme pomalu vypořádávat s jednotlivými úkoly.
Děkuji za vše 😊 určitě vám ještě napíšu."