Nádor u psa

22.06.2020

Fenka měla osteosarkom v zadní noze, kterou jí amputovali. Měla i agresivni zhoubný nádor v mléčné žláze, který jí také odstranili.

Přímo po operaci byla téměř jako dřív. Ale už nebere prášky na bolest. Týden po operaci nechtěla moc vstávat ani chodit ven. A hlavně byla smutná...

Každá nemoc má nějakou příčinu a ta se ventiluje skrze nemoci. A to, že se ten nádor fyzicky odstranil, neodstranilo to, proč se jí udělal. Takže jako by amputací přišla o ventil, kterým si ulevovala od emočního tlaku. A ten by se bez uzdravení příčiny přesunul zase jinam... Nemoc už je voláním po tom, aby bylo něco uzdraveno a uviděno.

Vyšlo mi něco z jejich 6 let.
Cítila se přemožena na všech úrovních. Nepoznávala se. Jako by jí to ovládlo. Otupělost. Jako by svaly neposlouchaly vůli. Silný pocit izolace. Úzkost vyvolaná vlastním stavem. Únik energie. Bezmoc. Jako by vzdala snahu mít to jinak a smířila se s tím. Oslabení vitální síly. Cítila se zraněná. Úzkost že zklamání. Přecitlivělost. Jako by až paradoxní příznaky nějak. Akutní neradost ze života. Citlivost na cizí energie. Cítila se lhostejná, zbytečná. Soustředila se na své utrpení. Toužila si být vědoma dáma sebe tváří v tvář tónů, co jí tak zasáhlo, udržet si svou celistvost, ale neměla možnost se za sebe postavit.

Jako by se něco radikálně změnilo v jejím životě. Něco, co jako by převrátilo vzhůru nohama její život.

Majitelka si vybavila, že otěhotněla. Fena měla falešnou březost a musela na kastraci... Potom porodila a přestěhovala se do bytu, od manžela a změnily se úplně i pravidla. Nesměla už do postele a dostala své nové místo v pelíšku na chodbě.

Zároveň i pro majitelku je příběh poselstvím... Uvědomila si, že stěhování obrečela. A hlavně, že další trápení měla kvůli rozchodu, který vůbec nečekala.

Poslala jsem jí homeopatika pro fenku a doporučila, aby si zkusila s ní sednout a povídat jí o té době, co se stalo. Jak to nesla fenka, jak ona, jak moc se jim oběma změnil život... Aby byla pravdivá a dovolila si plakat, pokud to přijde.

Po měsíci se mi ozvala.
"Dobrý večer, Mirko, chci Vám velice poděkovat!! Fenka je už asi týden téměř jako dřív!!! Už nás i vítá. Moc Vám ještě jednou děkuji a moc si vážím Vaší pomoci."

Celostní přístup ke zdraví a pohodě zvířat zahrnuje nejen tradiční veterinární péči. 

Aby se skutečně vyléčilo, je potřeba také uzdravit příčinu toho, proč onemocnělo.


Mirka Zagozdováwww.emocezvirat.cz