Nervozita kobylky

14.08.2021
Kobylka. Máme spolu problém. Obě dvě jsme spolu často nervózní a nedokážeme se uvolnit. Uvolnění nám trvá skoro hodinu a až po té spolu můžeme pracovat. Obě jsme výbušné a moc se nedokážeme spolu sehrát. Po té, co se obě uvolníme, už je nám přijemné spolu být. Rády bychom, aby nám bylo příjemně při každém setkání.


Vyšlo nám, že ona reaguje na vás. Jako by je vaším zrcadlem.


Kolem vašich 7 let jste se cítila vůči sobě...
Cítila jste hněv vycházející z pocitu své nepřijatelnosti pro okolí a nepřijetí té situace, v níž jste byla. Chtěla jste se bránit. Potřebovala jste se vyjádřit, definovat své hranice. Nesnášela jste protiřečení. Odpor k autoritě. Silné ego. Nechtěla jste si to nechat líbit. Nechala jste se na holičkách. Tendence dělat věci za druhé. Snažila jste se být potřebná. Bezdůvodná lítost. Velká citlivost bez empatie. Očekávala jste nepříjemnosti. Silný smysl pro spravedlnost, ale neuznávala jste autority a pravidla. Křečovitost a napětí v těle a mysli. Odepřela jste si svou radost. Cítila jste se zklamaná. Velká soběstačnost a nezávislost. Smutek, zadumanost, přemýšlela jste co by bylo, kdyby... Citový chlad. Potlačila jste a neprojevovala své city a pocity. Cedila jste hněv přes zuby. Potřebovala jste být sebou fascinována, být se sebou v symbióze, v pevném svazku, ale cítila jste se napadaná. Jako byste se potřebovala před sebou chránit. Ostražitost. Stále připravená k boji nebo útěku.


Jako byste neuznala autoritu svého těla. Jako byste hodnotila a odmítala to, co vám říká, kam vás vede. Jako byste byla v odporu vůči sobě.
Jako byste se nad něj povýšila a z hlavy určovala, co je a co není dobře. Jako byste se snažila nahradit intuici těla, s jeho city, pocity a emocemi přemýšlením a snažila se vymyslet, kudy jít.

 

Jako byste místo spolupráce a souznění se sebou, kdy mysl následuje tělo, to otočila a z hlavy vyrazila do boje proti tělu a své přirozenosti.


Jako by vám to ukazovala kobylka. Na tom začátku, než se sladíte a uvolníte. Jako byste přišla za ní s hlavou plnou myšlenek o tom, co chcete, přemýšlíte, ale postupně se naladíte na ni, do těla a nastane soulad mezi vámi.


Jako byste potřebovala vypínat hlavu. Víc se soustředit na se tělo a všechny pocity v něm a z něj vycházet. Nechtít to jinak, než to cítíte.
Možná si dát při příchodu čas a prostor s ní, kdy budete vnímat, jak se cítíte, co potřebujete, kdy si uvědomíte sama sebe. A dáte tím i jí prostor se naladit. A z toho potom vyjít.

 

Taky s ní mluvte o tom, co se vám honí hlavou... Jaký jste měla den, co vás trápí nebo potěšilo... Jako byste to, co vás v hlavě nejvíc tlačí potřebovala vyslovit, srovnat si v sobě s tím propustit a udělat místo, prostor pro vás obě. Aby vás ty myšlenky nestrhávaly z přítomnosti těla do hlavy. Abyste mohla být plně s ní, tak, jako ona s vámi.


Pokud se takto budete vyprazdňovat a ladit na sebe, odměnou vám bude soulad mezi vámi. Jako by se můžete dostat do symbiózy s ní a být s ní jedno ve dvou tělech.

 

Jako by se tím uvolníte tak, že i jí budete víc naslouchat a nebudete vzdorovat jejímu vedení. Jako byste se možná na tom začátku se snažila ji vést z hlavy, aniž byste jí naslouchala. A vzdorovala jste tomu se jí otevřít a prolnout se s ní v té symbióze. Jako byste si myslela, že víte líp, než cítí tělo.


Potřebujete se naladit dovnitř sebe, stáhnout se z venku, z myšlenek na svět do vašeho vnitřního světa.


Jako byste šla za ní s očekáváním, jak dlouho to bude trvat to sladění, jako byste byla naladěná dopředu na ni, na okolí a neuvědomovala jste si sebe a to, co vy cítíte.

 

Jako byste viděla jen vnějšek, jak se ona chová a ne s tím, jak se vy cítíte. Uvědomit si sama sebe s ní. Potřebujete si uvědomit sebe, své já a zůstat u sebe, u toho, co cítíte vy, ne u toho, jak se chová ona. Jako byste svoje vědomí tlačila k ní, jako byste byla vědomě u ní a ne u sebe, jako byste si neuvědomovala sebe.

 

Můžete i jí použít jako zrcadlo - to, co budete podsouvat jí, obracejte vůči sobě. Zdá se vám nervózní? Podívejte se do sebe, co Vás znervózňuje.

 

Homeopatika vám pomohou uvolnit ten pocit vzdoru v sobě a naladit se více na své tělo.