Opuštěná kobylka

17.09.2018

"Prosím o pomoc při řešení - řekla bych psychického nepohodlí promítající se do fyzických obtíží naší kobylky, máme ji rok a kousek. Je to velmi náladová dáma, na jednu stranu neskutečně milá, vnímavá, učenlivá, ochotná, na druhou stranu strašný plašan, lekavá, nedůvěřivá, náladová kobylka. Přes počáteční strašné panické stavy, pořád ve stresu /krk neustále otočený, až do jeleního/ šla přes člověka, na procházkách zničeho nic se postavila na zadní a šla proti člověku, totéž při sebemenším požadavku na jakoukoli práci... se nám podařilo prací ze země vrátit hodnou, pracovitou holku. Řešíme i "bezdůvodné" občasné kulhání, kousání, atd.... ráda bych znala okamžik, důvod, příčinu, proč se takto chová - či chovala (paní, které se narodila a která ji měla cca do 2,5 let o ní říká, že je to anděl na zemi, absolutně nelekavá, hodná... Pracujeme formou horsemanshipu."

Vyšlo, že s tou původní majitelkou měla opravdu krásný vztah. Ona ji na nějaké úrovni moc chybí pořád, jejich vztah, její péče a nepochopila, proč to skončilo...

Cítila se zanedbaná. Měla pocit, že není hodna její pozornosti, i když ji očekávala. Cítila žal, byla to situace, se kterou si nevěděla rady. Nevěděla, jak se zachovat. Nevěděla, co bude dál, bála se. Cítila se ji odmítnutá. Vyčleněná. Dusila to v sobě. Neodpustila jí to. Cítila se kvůli tomu nedostatečná. Ten přetlak v ní vytvářel dusno a ona ho tlačila ven skrze ty manýry jakoby. Toužila být pro ni přitažlivá, ale byl to pro ni šok, to rozděleni, který ji citově zranil...

Ona se s tím odchodem nedokázala srovnat uvnitř. Nepochopila proč... 

Po příběhu mi majitelka ještě napsala... 

"Asi jsem ještě zapomněla napsat, že kobylka nebyla prodána nám ze své rodné stáje, ale byla prodána na ranč, kde měla vozit turisty. Z domovské stáje, kde měla veškerou pozornost, se ocitla v neznámém prostředí, bez péče, bez práce, vyděšená... Moc s ní nepracovali, začala se bát úplně všeho, výcvik nestihli, takže byla nabídnuta k prodeji. Zaujala mě na první dojem. Sice tam byla určitá pochybnost - vzhledem k té bojácnosti, ale tak nějak nás to k sobě táhlo.... První dojmy po dovezení jsem vlastně už popisovala, šla přes člověka, bála se naprosto všeho... ale já vím, že je to v jádru moc hodná a citlivá kobylka.

Ještě jednou moc děkuji za vhled do její minulosti. Mnohé mi to objasnilo. Vše se jí budu snažit vysvětlit, snad pochopí a nalezne tu pravou důvěru i v nás."

Souvislosti zapadly a najednou je tu celý příběh toho, proč...