Pes je agresivní vůči psům

18.10.2019

Za agresivním chováním psům jsou, podobně jako u lidí, skrytá traumata a psychická zranění, se kterými se nedokázali tito psi vypořádat. A tato zranění se jako by do nich zapsala velmi hluboko. A i když jsou tito psi už dávno v jiném prostředí a v bezpečí, neustále jako by reagují z té staré vzpomínky.

Barny, jak ho pojmenovali v útulku, je asi 8 letý křížený staford. Ve dvou letech se k nynější majitelce dostal poté, co ho někdo vyhodil. Jeho problém je strach a následná agrese. Útočí na neznámé psy nebo na ty, kteří jsou také ustrašení a agresivní. Je schopen se do nich zakousnout bez jakéhokoli rozmyslu. Když je na vodítku a nemůže (a majitelka už ho má raději pořád na vodítku) a dostaneme se do této situace, úplně běsní... Jako kdyby mu naskočil program "ÚTOK".

V momentě, kdy žena zasáhne a on se na ni podívá, se probere a je zpátky a v momentě jako mílius. Někdy, když slyší na ulici psa, napadne fenku, která žije s nimi. Vybije si na ní zlost, když nemůže na toho psa.

Kineziologickým testem emoční homeopatie jsem se napojila na Barnyho a vytestovala situaci, ve které jako by byl kolem svých 4 měsíců zatlačený do kouta psy nebo psem. Jako by v nějaké smečce.

Cítil se ohrožený, ale nebylo úniku. Snažil se je zaujmout, získat, jako by se podřizoval. Přesto ho napadali. Cítil velký neklid, až nepříčetnost. Byl zahnán do kouta. Úzkost. Narušené vnímání sebe. Byl plný potlačeného hněvu. Cítil se opuštěný. Plný nenávisti. Byl ochotný jít proti nim, ale nemohl. Cítil se chycený v pasti. Měl o sebe velký strach, až jako by o život. Jeho agresivita narůstala. Cítil paniku. Toužil být mírumilovný, ale pod tím jejich tlakem se stal nenávistným a pomstychtivým.

Přišlo mi, že to nebyla jednorázová záležitost, ale že v tom nějakou dobu žil. A potom to v něm bylo tak hluboko, že když vyrostl, tak prostě šel proti. Jako by se nepříčetně bránil. Obrana útokem. A teď to neumí jinak. Prostě to v něm sepne a nepřemýšlí o tom. Je to silnější než on.

Homeopatika mu pomohou ty emoce uvolnit z těla a opustit tento program útoku. Zapomenout na ten starý příběh a už nereagovat z toho starého traumatu. Jejich účinek dobíhá až 3 měsíce, během kterých se to postupně uvolní a změní se jeho chování.