Pes má oslabenou imunitu

13.02.2019

"Dobrý den, máme doma labradora, který bohužel od malička, co jsme ho přinesli domů, trpí častými průjmy, které se dříve léčily antibiotiky, pak jsme přešli k jinému veterináři a ten nám doporučil gastrointestinální dietu, která výborně fungovala a myslím, že i funguje. Bohužel ho ale začalo trápit i jiné onemocnění. Má nějakou bakterii v těle, díky které se hodně olizoval na tlapce, vznikl mu hnisavý otok, který praskl a ten teď léčíme. Dostali jsme velmi silná antibiotika, která by měla pomoci. Prý ho asi v létě píchl nějaký bodavý hmyz, který měl tuto bakterii a přenesl ji do jeho krve."

Dívala jsem se na něj a vyšlo mi, že to souvisí s jeho odstavem, odebráním od mámy, na které nebyl ještě připravený.

Cítil se přemožený na všech úrovních. Nechápal co se děje. Cítil se otupělý, zklamaný. Jako by tím okamžikem ztratil radost. Skličovalo ho to. Jako by tou ztrátou ztratil i kus sám sebe. Nic ho už neuspokojovalo. Cítil se tím umořený. Cítil velký strach. Musel to ale podstoupit, neměl volbu. Toužil být s ní, ale cítil se podvedený.

Na nějaké úrovni v tom pocitu uvízl a on se skrze tělo ozývá. A oslabuje jeho imunitu. Nachystám mu homeopatika, která mu pomohou z toho vyjít. Zkuste mu k tomu něco říct, co vás napadne... Ze srdce, jako byste o tom mluvila s dítětem.

"Vím o něm to, že byl posledním štěnětem, že byl nejmenší, nejhubenější a že jsem si ho brala v sedmém týdnu, což je brzy, ale paní mi řekla, že buď si ho ten den vezmu nebo má jiného zájemce. Dávali jsme ho měsíc dohromady z průjmů... "   

Mám pocit, že kdyby si ho tato paní nevzala a nedávala mu tolik péče a lásky, asi by nepřežil. Vzdal by to. Všechny mláďata potřebují svůj čas u mámy.