Sarkoidy a dušnost koně

18.08.2020

Dobrý den, mám 5ti letého valáška. Mám ho od jeho 7 měsíců. Už 2 roky, od alergické reakce na postřik na pole, se potýkáme s horším dýcháním a to obzvláště v zimě i přes to že mu seno vyprašujeme a kropíme. Od podzimu 2018 má sarkoid, který jsme řešili s naší vet a asi i vyřešili, jenže nyní mu začínají růst další 2. Poslední 2 týdny se dýchání zhoršuje, zadýchává se i když jen stojí (vtahuje břicho). Zkoušeli jsme už všechno možné ale jen s mizivým účinkem, a tak jsme dostali doporučení na vás. Vidím to už jako snad jedinou možnost.

Vyšlo mi, že to souvisí s odstavem.
Cítil se lhostejný k životu, zbytečný, znuděný. Bolestně ho to skličovalo. Uvědomoval si to. Nikde nenacházel uspokojení. Ztratil sám sebe jako by. Cítil se zničený. Neměl volbu. Bezvýchodnost situace. Deprese, strach. Ulpěl na křivdě. Cítil se ochuzený. Neuspokojitelný ve svých potřebách. Výrazná přecitlivělost na vnější vjemy a bolest. Necitlivost k sobě. Jako by se ztratil. Pocit viny. Skryl své skutečné pocity. Toužil se sebou souznít, ale cítil se převálcovaný. Vzdal snahu mít to jinak. Oslabení vitální síly a imunity.

Jako by to byl takový šok, že se skryl sám před sebou, aby to necítil. Aby se necítil. A ta alergie to skryté rozkryla, jako by vtáhla do těla a tím se to paradoxně uvolňuje, ukazuje, aby to bylo uzdraveno.

Pošlu mu homeopatika, která mu pomohou to zpracovat. Jejich účinek dobíhá až 3 měsíce.

Podívejte se na to téma i u sebe. Pocit, že jste se ztratila sama sobě v životě...

A mluvte s ním o tom. Jako by potřebuje, během toho braní těch homeopatik, abyste mu krok za krokem pomohla se uvidět, navázat vztah se sebou, skrze interakci s vámi. Dávejte mu zpětnou vazbu a zároveň mu dejte prostor projevit se, jakkoli bude potřebovat. A vy u toho buďte v sobě a uvědomujte si, jak se vy cítíte, co prožíváte a dovolte si to cítit a prožívat, komunikovat s ním. A tím uzdravite vás oba.

18.8.2020
Dobrý den, posílám vám průběh Baddyho léčby. Homeopatika jsem dávala od 28.2. do 12.3. A během těchto 14-ti dnů mi přišlo, že se vrátil asi do svých dvou let, kdy jsme ho obsedali. Během vyjížděk byl lekavější a při přechodech a obratech atd. potřeboval víc pomáhat, jako kdyby byl jen pár měsíců pod sedlem.
Jak jste říkala, že se na to téma mám také podívat u sebe, tak nevím jestli se mi to úplně podařilo, ale tak snaha byla. Připadá mi, že čím jsem já dospělejší tím se on zlepšuje ve spoustě věcí. A taky podle vaší rady jsem s ním zkoušela tak nějak jenom být. Několikrát jsme strávili i půl dne jen tak spolu na louce a bylo to skvělé. Jako když jsem s ním jako s ročkem chodila na procházky. Myslím, že nás to hodně spojilo. Asi po dvou týdnech se to zase srovnalo do normálu. A postupně se lepšilo i dýchání. Dva nové sarkoidy úplně zmizeli a ten původní se uzavřel a od té doby se už nijak neprojevuje.V létě, už neměl problém ani s trávou. Asi v půlce července jsme mu přestali i máčet seno, protože jsme do té doby neměli v vlastní pěkné seno, a dýchání je bez problémů. Tak doufám, že máme po problémech, díky vám :-)