Kůň v útulku

13.10.2016

 Kůň, který v útulku zůstává roky, zatímco jiní jdou za pár týdnů do nového domova...Proč si sám blokuje odchod z útulku, jestli je něco, co jej nepustí? 

Cítí se dotčený ženou. Uzavřel se tím a skrývá to. Zatěžovaný. Je na něj kladeno víc požadavků, než než je ochoten unést, protože sám má toho dost. Pocit své nepřijatelnosti pro okolí a nepřijetí situace, v níž se nachází. Zklamaný. potlačuje a neprojevuje city. Chladný.

Vyšlo mi, že to vzniklo v jeho 23 letech, takže až v útulku, vůči nějaké ženě.

Ten kůň žil u pána, se kterým tahal v lese. Pán pil a občas ho bil, ale byl to jeho život, takový jaký byl. Na nějaké úrovni se s tím majitelem potřebovali oba. 

A pak mu žena v útulku dávala najevo, že ho dají do pořádku, že konečně začne žít... Asi se ho dotklo její myšlení, že předtím život nestál za nic a až teď má hodnotu... Ale on to tak necítí. Život předtím byl jaký byl. Byl to celý jeho život. 

Chtěla jsem, vedle léků, aby tomu koni ta žena řekla, že respektuje jeho předešlý život a obdivuje jej za to, jak to z jejího pohledu v těch těžkých chvílích zvládal, asi i z lásky k tomu člověku. A že teď je jen jiná etapa jeho života a u člověka, který na něj čeká někde, se bude mít dobře...